Be.Eco

Kolejna edycja programu Be.Eco – rok szkolny 2023/2024

Zapraszamy społeczności szkolne do udziału w kolejnej edycji bezpłatnego programu edukacyjnego Be.Eco

Zachęcamy korzystania z bezpłatnych materiałów dydaktycznych Be.Eco w ramach programu wychowawczo – profilaktycznego szkoły oraz realizacji edukacji ekologiczno – klimatycznej. Program jest zgodny z podstawą programową, a jego elementy wpisują się w realizację polityki oświatową państwa. Może być realizowany interdyscyplinarnie zarówno na zajęciach z wychowawcą, jak i na innych przedmiotach, w tym na przyrodzie, biologii, geografii, etyce, języku polskim, językach obcych, zajęciach świetlicowych i bibliotecznych, kołach zainteresowań, podczas warsztatów i dni tematycznych, wycieczek, zajęć indywidualnych i grupowych itp.

Co oferujemy: 

 

Platformę edukacyjną dla nauczycieliZachęcamy do rejestracji i korzystania z bezpłatnej platformy edukacyjnej. Znajdziecie tam nagrania z inspirujących webinarów, gotowe scenariusze lekcji, karty pracy i e-booki oraz materiały, które ułatwią prowadzenie zajęć z tematyki ekologicznej. Tu także spotkacie się z naszymi ekspertami na żywo podczas warsztatów oraz zdobędziecie certyfikat uczestnictwa po każdym szkoleniu, a także zaświadczenie o ukończeniu kursu (uczestnictwo w minimum 8 szkoleniach) – jako dowód nabycia kwalifikacji zawodowych wraz z prestiżowym Certyfikatem Nauczyciela Przyszłości.  

 

Konkursy dla uczniów i nauczycieli: Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie filmowym, w którym mogą zaprezentować swoje projekty związane z ochroną i racjonalnym wykorzystaniem wody. Dodatkowo, dla nauczycieli przygotowaliśmy specjalny konkurs z nagrodami, gdzie mogą podzielić się swoimi innowacyjnymi inicjatywami ekologicznymi. 

 

Międzyszkolny turniej wiedzy online dla uczniów: To doskonała okazja do przetestowania i poszerzenia wiedzy oraz zdobycia grantów dla szkół na działania oraz certyfikatu Szkoły Przyjaznej Środowisku dla najbardziej zaangażowanych placówek. 

 

Eko wyzwania: Dzięki nim zaangażujecie uczniów do działań na rzecz popularyzacji idei cyrkularności. W tym roku ponawiamy akcję wymiany i zbiórki ubrań oraz zaangażujemy społeczności szkolne do nowych aktywności w myśl idei zero waste.