Zapraszamy na wydarzenie live na profilu facebookowym BeEco "Szkoła Przyszłości to szkoła przyjazna środowisku: III Edycja BeEco" w poniedziałek 20 listopada o 19.30!
Zapraszamy na spotkanie, podczas którego porozmawiamy o tym, dlaczego nowoczesna szkoła powinna być szkołą przyjazną środowisku oraz w jaki sposób z powodzeniem można i należy realizować edukację ekologiczną i klimatyczną na wszystkich poziomach.
Prowadząca rozmowę Prezeska Fundacji Digital University Ela Wojciechowska wraz ze znamienitymi gośćmi: Haliną Franczak i dr hab. Stanisławem Czachorowskim zastanowią się jak należy rozumieć pojęcie „szkoła przyjazna środowisku” i dlaczego wsparcie i zachęcanie nauczycieli do podejmowania z uczniami tematów związanych z celami zrównoważonego rozwoju, ekologii, klimatu jest dziś kluczowe.
Podczas spotkania poinformujemy także o zaplanowanych działaniach i nowych materiałach edukacyjnych w tegorocznej 3.edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych BeEco, którego wiodącym tematem w roku szkolnym 2023/24 jest „Woda – w kontekście celów zrównoważonego rozwoju”.
Przedstawimy także wstępne wnioski z Badania świadomości ekologicznej, które przeprowadziliśmy w tym roku oraz zaprezentujemy tematy nowych scenariuszy lekcji i innych materiałów, które będą dostępne już niebawem w programie.
Organizator wydarzenia i programu BeEco : Fundacja Digital University
Partner główny BeEco: Deloitte Polska
Halina Franczak
Członkini Zarządu Fundacji Deloitte Polska, Corporate Responsibility&Sustainability Officer w Deloitte Polska. Odpowiada za całokształt działań związanych z Corporate Responsibility & Sustainability, a w szczególności za realizację strategii WorldImpact, wdrażanie programu dekarbonizacji, politykę środowiskową oraz raportowanie globalne. Na co dzień wspiera również zespół realizujący projekty biznesowe w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Dr hab. Stanisław Czachorowski
Prof. UWM, nauczyciel akademicki, biolog, ekolog i entomolog zatrudniony na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Z wykształcenia i powołania nauczyciel, absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. Autor bloga Profesorskie Gadanie.
Nagranie z wydarzenia będzie dostępne na naszej platformie edukacyjnej.