Be.Eco

Warsztaty w zwycięskiej szkole – Turniej wiedzy Be.Eco

W Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym Be. Eco zapewniamy bezpłatne szkolenia i z wybitnymi ekspertami, wyjątkowe materiały dydaktyczne oraz szereg działań aktywizujących dzieci i młodzież. Be. Eco to także konkursy oraz możliwość zdobycia cennych grantów oraz nagród.  

W pierwszej edycji programu wzięło udział blisko 1500 szkół, a w samym tylko Turnieju wiedzy Be.Eco, który stanowi zwieńczenie programu uczestniczyło ponad 6000 uczniów. Zwycięska szkoła: Szkoła Podstawowa nr 34 W Bydgoszczy, obok grantu w wysokości 2000 PLN z przeznaczeniem na działania ekologiczne otrzymała nagrodę w postaci wyjątkowych warsztatów dla uczniów, które 2 grudnia poprowadził Ambasador programów edukacyjnych Fundacji Digital University – Marek Grzywna: nauczyciel informatyki i biologii, zdobywca 2go miejsca (wyróżnienie) w konkursie Nauczyciel Roku 2022, zwycięzca etapu globalnego AI Impact Shapers 2021, Global Edu Leader 2021; wykładowca MBA w Szkole Głównej Krajowej, trener, Superbelfer RP, MIE Expert, Laureat Listy 100 2020 SPRUC oraz twórca wielu inicjatyw edukacyjnych. 

Podczas warsztatów uczestnicy odwiedzili technologiczny świat: zagrali na owocach, wykorzystując płytķę Makey Makey, sterowali i programowali robota Photon, konstruowali własne roboty z klocków skrikit, kodowali ze Scoorie Go, a także przenieśli się w wirtualny świat escape roomu. Bo lekcja może być przygodą, nie ważne czy to informatyka, język polski, biologia czy matematyka. Nowe technologie aktywizują ucznia i sprawiają, że rzeczy trudne stają się przystępne, musimy tylko wiedzieć jak je właściwie wykorzystać. 

Dziękujemy panu Dyrektorowi Grzegorzowi Kozakowi oraz pani Barbarze Boniek, nauczycielce ze SP nr 34 w Bydgoszczy za aktywizowanie uczniów do różnych aktywności proekologicznych, w tym do tak licznego udziału w Turnieju Be.Eco, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie! 

Już dziś zapraszamy do 2.edycji Turnieju Be.Eco w kwietniu: https://beeco.edu.pl/turniej/

Tym czasem zachęcamy do udziału w #OGÓLNOPOLSKIM #KONKURSIE #FILMOWYM #BE #ECO dla uczniów: https://beeco.edu.pl/konkurs/ oraz w #OGÓLNOPOLSKIM #EKO #WYZWANIU dla szkół: zbiórce i wymiance ubrań z Ubrania do Oddania 

Zachęcamy do obejrzenia galerii