Be.Eco

strefa

MIESIĘCZNE WYZWANIA (CHALLENGE)

Zapraszamy szkoły do pozytywnej rywalizacji w sieci.

Do wygrania atrakcyjne nagrody. Pokażcie co potraficie i jak wiele dobrego można zrobić w internecie. Co miesiąc w naszych mediach społecznościowych będziemy ogłaszać nowe zadanie. Na jego wykonanie szkoły będą mieć 2 tygodnie. Po tym specjalnie wybrane jury będzie wskazywało zwycięzcę! Obserwujcie nas na Facebooku i szukajcie informacji w Aktualnościach.

HACKATHON

Wyjątkowe wydarzenie dla uczniów klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych.

W interdyscyplinarnych zespołach uczniowie będą rozwiązywali problemu na pograniczu ekologii, technologii i urbanistyki. Poznają metodykę i sens pracy projektowej. Najlepsze Zespoły będą brały udział w rozgrywkach lokalnych i ogólnopolskich.

MASTERS&ROBOTS YOUTH

Specjalna część wyjątkowej Międzynarodowej Konferencji Masters&Robots

Przygotowana z myślą o uczniach szkół ponadpodstawowych. Wyjątkowi prelegenci, autorytety i specjaliści w dziedzinach związanych z przyszłością i nowymi technologiami podczas specjalnych spotkań dzielą się wiedzą i odpowiadają na pytania uczestników. Wydarzenie odbywa się corocznie pod koniec września. Szczegóły.

QUIZ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W INTERNECIE

Klasy 1-3, 4-6

Quiz online wiedzy o internecie to wyjątkowa możliwość sprawdzenia wiedzy uczniów bez stresu o oceny. Czas na wykonanie zadania szkoła znajduje sama w przeciągu dwóch tygodni quizowych.

Uczniowie podają wyłącznie kod szkoły i numer klasy co pozwoli przyznać nagrody tym szkołom, w których wiedza o sieci będzie największa.

Quiz przewidziany jest w semestrze letnim 2023.

BADANIE

Czym dla uczniów jest bezpieczeństwo w internecie?

  • Jak szkoły postrzegają przestrzenie bezpieczne dla wszystkich?
  • Jakie narzędzia są stosowane by szkoły podążały bezpiecznie z duchem czasu?

Między innymi na te pytania będzie odpowiadać badanie świadomości internetowej 2023.

Zapraszamy do udziału uczniów klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych  Szczegóły wkrótce.

WEBINARY

Kompetencje przyszłości

Jeżeli interesujesz się nowymi technologiami, chcesz poszerzać swoją wiedzę w eksperckim gronie i przyjaznej atmosferze? Webinary Be.Net są właśnie dla Ciebie! Co tydzień w czwartki o 18.00 zapraszamy do udziału w spotkaniach z wybitnymi ekspertami. Wśród naszych prelegentów będą Nauczyciele Roku, przedstawiciele organizacji na co dzień zajmujących się dbaniem o wizerunek, bezpieczeństwo w sieci (między innymi własne dane i finanse). Pokażemy również w jaki sposób pracować kreatywnie w ogólnodostępnych narzędziach i realizować kreatywne i skuteczne lekcje dla i z uczniami. W tym roku w Programie Be.Net koncentrujemy się na temacie kompetencji przyszłości.

Możesz wziąć udział w dowolnej liczbie webinarów. Wybrać te które Cię interesują i swobodnie kształtować ścieżkę kształcenia. Na tych którzy zostaną z nami dłużej czeka certyfikat Be.Teacher. Szczegóły.

LIVE Z EKSPERTAMI

Uzupełnieniem webinarów Be.Net

Aą odbywające się co 2 miesiące 30-minutowe spotkania live. Jest to okazja do zadania pytań i pozyskanie kolejnych technologicznych inspiracji do swoich działań.  Spotkania odbywają się na platformie Facebook.

MATERIAŁY

Dajemy możliwość poznania ekspertów i poszerzenia swojej wiedzy

W Be.Net nie tylko dajemy możliwość poznania ekspertów i poszerzenia swojej wiedzy o najnowsze informacje dotyczące nowych technologii, ale też dajemy narzędzia, którymi możesz pracować z uczniami. Zapraszamy do pobierania bezpłatnych scenariuszy dla uczniów klas: 1-3, 4-6. 7-8 i szkół ponadpodstawowych. Znajdziesz je tu.

CERTYFIKAT

Dowiaduj się więcej i dostań certyfikat!

Wszyscy uczestnicy Programów Be.Net i Be.Eco  mają możliwość uzyskania akredytowanego przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli Certyfikatu. Wystarczy, że weźmiesz udział w dowolnie  wybranych 8 webinarach (mogą być zarówno z puli Be.Eco jak i Be.Net) i rozwiążesz quiz po każdym z nich. 8 rozwiązanych quizów daje możliwość pobrania certyfikatu Be.Teacher! Zostań z nami na dłużej!

BIBLIOTEKA

Stworzyliśmy bibliotekę inspiracji

I dodatkowych materiałów dla nauczycieli. W tym miejscu znajdziecie ciekawe raporty i ich omówienie, polecane książki, filmy i podcasty. Sprawdź.

WYZWANIA DLA TWOJEJ SZKOŁY/ KLASY

Rozwiąż zadania ze swoją klasą i graj o nagrody!

Co miesiąc na naszej stronie i w mediach społecznościowych znajdziesz questy dla szkoły i klasy. Pokażcie co potraficie! Wykażcie się kreatywnością. I wygrywajcie 😊

QUIZ WIEDZY O SIECI (KLASY 1-3 I 4-6)

QUIZ WIEDZY

W semestrze letnim zapraszamy Was do wzięcia udziału w quizie wiedzy o Internecie i tym co się  w nim kryje. Kiedy powstała sieć? Co to jest pishing i jak się przed nim chronić? Pokaż nam co wiesz!

HACKATHON (KLASY 7-8 I SZKOŁY PONADPODSTAWOWE)

Wyjątkowe wydarzenie dla uczniów klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych.

W interdyscyplinarnych zespołach uczniowie rozwiązujecie problem z pogranicza ekologii, technologii i urbanistyki. Na sobie sprawdzicie jaką moc ma praca zespołowa i kreatywne rozwiązywanie problemów.  Najlepsze Zespoły będą brały udział w rozgrywkach lokalnych i ogólnopolskich