Be.Eco

Dzień Ziemi – sprawdź swoją wiedzę!

W Fundacji Digital University wierzymy w sprawczą moc edukacji! 

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi 2023 zapraszamy do udziału w grywalizacji i zweryfikowania wiedzy w ramach Turnieju Be.Eco 2023 organizowanego dla uczniów w programie Be.Eco. 

I ty możesz się sprawdzić!

 

Quiz turniejowy ma cel edukacyjny. Zawiera zestaw pytań, na które odpowiadali uczniowie liceów, techników i szkół branżowych w całej Polsce! 

 

Do tegorocznej edycji Turnieju przystąpiło 7557 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski! Średni wynik quizu to blisko 70 %!

 

Pytania dotyczą ochrony środowiska, ekologii, segregacji odpadów, odpowiedzialnej mody, żywności, bioróżnorodności, klimatu oraz celów zrównoważonego rozwoju i powstały w oparciu o materiały dydaktyczne, głównie scenariusze lekcji, opracowane przez zespół programu Be.Eco Fundacji Digital University wspólnie z partnerem głównym programu Fundacją Deloitte Polska oraz z naszymi ekspertami.

  Quiz będzie aktywny do 28 kwietnia.


Od 28 kwietnia do końca czerwca udostępnimy quizy wraz z odpowiedziami również dla młodszych uczestników – uczniów klas 1-3, 4-6 i 7-8.Przy okazji Dnia Ziemi zachęcamy do głębszej refleksji i zmiany niektórych nawyków oraz życie w duchu idei zero waste oraz idei cyrkularności, dzięki czemu będziemy bardziej przyjaźni środowisku! Konsumpcjonizm jest już passe! 

SKORZYSTAJ Z NASZYCH BEZPŁATNYCH MATERIAŁÓW DYDAKTYCZNYCH:

Pamiętaj – bądź eko na co dzień!

                                                                                                   

Zespół Fundacji Digital University