Tomasz Kobylański
Tomasz Kobylański
specjalista ds. edukacji

Tomasz Kobylański – główny specjalista w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, ekspert United Nations Global Compact Network Poland – największej na świecie inicjatywy skupiającej zrównoważony biznes. Jest współautorem raportu „Edukacja klimatyczna w Polsce” wydanego w lipcu 2021 r. przez UNGC Poland, w którym dokonał charakterystyki dostępnych narzędzi edukacyjnych o klimacie wraz z opracowaniem mechanizmu ich oceny. Od wielu lat współpracuje z licznymi instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi prowadzącymi działalność edukacyjną, a także z uczelniami wyższymi z Polski i zagranicy, w tym m.in. z prestiżowym Uniwersytetem Stanforda (Stanford Graduate School of Education). W ramach swojej dotychczasowej aktywności zawodowej realizował także liczne projekty naukowe oraz koordynował inicjatywy edukacyjne skierowane do różnego rodzaju grup zawodowych, w tym do uczniów i edukatorów, a także badaczy, urzędników i dyplomatów.

Dariusz Martynowicz
Dariusz Martynowicz
Nauczyciel Roku 2021

nauczyciel języka polskiego, członek grupy SUPERBELFRZY RP, edukator, trener. Dyrektor Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli Centrum Edukacji i Rozwoju PROGRESOWNIA. Fascynat kreatywności i nowoczesnych technologii. Wpisany na prestiżową listę 100 Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych za szczególny wkład w podnoszenie kompetencji cyfrowych nauczycieli. Wyróżniony nagrodą specjalną w konkursie im. I. Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Człowiek Roku 2020 „Gazety Krakowskiej” za rozsądne i sensowne zmiany w polskiej edukacji. „Nauczyciel Roku 2021”.

Dawid Łasiński
Dawid Łasiński
"Pan Belfer"

dyplomowany nauczyciel chemii w Zespole Szkół im gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie. W lutym 2017r. stworzył postać Pana Belfra (www.panbelfer.pl) – nauczyciela z Internetów. Jego Fanpage ma prawie 37000 polubień, profil na Instagramie obserwuje prawie 5000 fanów, a kanał edukacyjny na YT “Pan Belfer” subskrybuje prawie 60000 osób. Zwycięzca konkursu Twórca Roku w kategorii edukacja i laureat głównej nagrody Twórca Roku 2021. Laureat nagrody Digital Shaper 2020 – lider cyfryzacji i nowych technologii w Polsce, finalista konkursu Nauczyciel Roku 2019. Wpisany na Listę100 w latach 2019 i 2020 – listę osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce. Autor podręcznika do chemii dla szkoły podstawowej wydawnictwa MAC. Pomysłodawca i współtwórca takich projektów internetowych wspierających edukację jak Nauczycielwsieci.pl , Lekcjewsieci.pl i Akademiaprzyrodnika.pl

Oktawia Gorzeńska
Oktawia Gorzeńska
autorka książki "Projekt zmiana - od frustracji do satysfakcji z pracy w szkole - warsztatownik"

Autorka książki „Projekt zmiana – od frustracji do satysfakcji z pracy w szkole – warsztatownik”. Absolwentka Leadership Academy for Poland. Wieloletnia dyrektorka szkoły z mocą zmieniania świata, twórczyni szkoły w chmurze oraz Flagowej Szkoły Microsoft. Członkini Rady Programowej, a także doradczyni dyrektorów w projekcie Szkoła dla Innowatora MRPiT oraz MEiN. Twórczyni Akademii Przywództwa Edukacyjnego, współinicjatorka platformy EduLab oraz ogólnopolskiego ruchu #wiosnaedukacji. Autorka poradników dla dyrektorów szkół z zakresu edukacji zdalnej i innowacji, która wspiera nauczycieli, dyrektorów oraz instytucje w procesie tworzenia i wdrażania strategii edukacyjnej zmiany.

Zyta Czechowska
Zyta Czechowska
Nauczyciel Roku 2019

Współautorka książki “Jak nie zgubić dziecka w sieci?”. Właściciel i dyrektor Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli- Zyta Czechowska specjalni.pl. Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od 25 lat  terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej.  Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „ SPEcjalna edukacja cyfrowa” i autorka wielu branżowych publikacji. Laureatka ogólnopolskich konkursów edukacyjnych. Prowadzi warsztaty i szkolenia Rad Pedagogicznych. Współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Trenerka Cyfrowego Dialogu i programu  #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIK. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Trener Umiejętności Społecznych. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Expert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Jest czynnym Ambasadorem programu eTwinning i Genially Polska. Ambasadorka marki W. Kruk.

Agnieszka Jankowiak-Maik
Agnieszka Jankowiak-Maik
Wielkopolski Nauczyciel Roku 2021

Nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie, tutorka, trenerka Odysei Umysłu oraz aktywistka edukacyjna, znana w sieci jako Babka od histy. Laureatka XIV edycji Nagrody im. Ireny Sendlerowej ?Za naprawianie świata?, ?Medalu Wolności Słowa? Grand Press w kategorii ?Obywatel(ka)? oraz tytułu Wielkopolski Nauczyciel Roku 2021. Publicystka, autorka licznych materiałów dydaktycznych oraz artykułów naukowych i popularnonaukowych, promotorka społeczeństwa obywatelskiego i kobiecej strony historii.

Przemysław Staroń
Przemysław Staroń
Finalista Global Teacher Prize 2020

psycholog, wykładowca, trener i edukator, autor książek. Nagrodzony przez KE twórca Zakonu Feniksa, tutor niemal 50 olimpijczyków z filozofii. Twórca #utrzy, wyróżniony w konkursie im. Ireny Sendlerowej ?Za naprawianie świata?, nagrodzony LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award, Nauczyciel Roku 2018, finalista Global Teacher Prize 2020, Digital Shaper 2020, Członek Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050, dowiedz się więcej szkolastaronia.pl

Marta Florkiewicz-Borkowska
Marta Florkiewicz-Borkowska
Nauczyciel Roku 2017

laureatka Nagrody im. Sendlerowej „Za naprawianie świata”, bohaterka książki Sylwii Chutnik „Opowieści na dobranoc młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych Polek.”  Nauczycielka języka niemieckiego i zajęć rozwijających kreatywność w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach, trenerka edukacyjna, tutorka, dyplomowana arteterapeutka, edukatorka w zakresie nowoczesnych rozwiązań w edukacji, trenerka i mentorka w wielu ogólnopolskich projektach takich jak  Cyfrowa Szkoła, Aktywna Edukacja, Cybernauci, Mistrzowie Kodowania, Zaprogramuj Przyszłość, Szkoła z Klasą 2.0, SpołEd oraz Asy Internetu.

Ambasadorka  programu „Solve for tomorrow”. Autorka artykułów i scenariuszy dotyczących wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji oraz zastosowania arteterapii w edukacji a także wielu innowacji pedagogicznych. Prelegentka na konferencjach edukacyjnych, współpracuje z wieloma instytucjami edukacyjnymi, współorganizatorka pierwszej całodniowej konferencji online EduMocOnline.

Jurorka i ekspertka w konkursie „Projektanci Edukacji” organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Opiekunka ogólnopolskiej międzyszkolnej akcji awatarkowej, ogólnopolskiego projektu uczniowskiego  „Pożeracze Smutków” oraz współopiekunka ogólnopolskiej kampanii społecznej „Słowa Krzywdzą”, która opisana została w książce Justyny Sucheckiej „Young Power”.

Pomysłodawczyni i współkoordynatorka ogólnopolskiej akcji „szycia dobra”, czyli projektu Emotkowe Pożeracze Smutków, do którego w tym roku dołączyło ponad 100 szkół. Współautorka publikacji „Asy Internetu – Turniej.Pięć opowiadań o wartościach, emocjach i bezpieczeństwie w internecie”, która powstała w ramach programu Asy Internetu, prowadzonego przez Fundację Szkoła z Klasą i Google oraz autorka dobrych praktyk w publikacji „TIK w edukacji” autorstwa Macieja Danieluka.

Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Fanka nauki metodą projektu, design thinking, odwróconej klasy, uczenia przez nauczanie oraz nowoczesnych technologii. Propagatorka wykorzystywania gier planszowych, zabaw aktywizujących i metod kreatywnych w edukacji oraz łączenia offlinu z onlinem. Działaczka społeczna.

Wyróżniona przez Wysokie Obcasy w gronie 50 Śmiałych Kobiet 2017 roku. Microsoft  Innovation Educator Expert 2019 – 2020.  Trzykrotnie wpisana na listę 100 osób uznanych przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce za mające wpływ na rozwój umiejętności cyfrowych Polaków. Współpracuje z wieloma instytucjami i wspiera nauczycieli w rozwijaniu kompetencji cyfrowych i medialnych, a także społeczno-emocjonalnych. W jej działaniach najważniejszy jest zawsze człowiek, emocje i relacje. 

 

Joanna Gadomska
Joanna Gadomska
Wielkopolski Nauczyciel Roku 2021

biolożka, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autorka bloga „Biologia z Blondynką”, gdzie dzieli się pomysłami na lekcje przyrodnicze i wychowawcze oraz różne akcje, happeningi, imprezy ekologiczne i prozdrowotne. Na swojej stronie pozytywnie motywuje do własnego rozwoju, aktywności, poszukiwania szczęścia, a także nawołuje do pomagania innym oraz do działania na rzecz środowiska przyrodniczego.

Należy do społeczności grupy SuperBelfrzy RP. Jest prelegentką na ogólnopolskich konferencjach dla nauczycieli. Prowadzi kursy, szkolenia i webinary z zakresu pracy metodą projektu, metod aktywizujących, budowy i pracy mózgu. Edukatorka z zakresu edukacji ekologicznej oraz profilaktyki zdrowia.

Autorka licznych publikacji edukacyjnych, programów nauczania, innowacji pedagogicznych, scenariuszy zajęć i materiałów dydaktycznych. Pasjonatka pracy metodą projektu, autorka ogólnopolskich projektów: „EKO-SZKOŁA”, „Klasowa Wigilia bez plastiku”, „Ręcznie robione, a nie kupione”, „Tydzień Uczniowskiej SuperMocy”, „Nie widać mnie, ale wszystko u mnie OK” oraz licznych projektów lokalnych i szkolnych.

W swojej pracy stawia na relacje, aktywność i kreatywność. Stale poszukuje nowych, inspirujących rozwiązań edukacyjnych, ale nie zrywa z tradycją. Jest przykładem, że człowiek uczy się całe życie, ponieważ cały czas poszerza swoją wiedzą. Za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze otrzymała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, a także Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz Brązowy Medal za Długoletnią Służbę.

Otrzymała tytuł Wielkopolski Nauczyciel Roku 2021 oraz tytuł Edukator Roku 2020 w kategorii Ekologia przyznawany przez Brainly, a także została nagrodzona Wawrzynem Pracy Organicznej 2021 w kategorii Edukacja. Otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Nauczyciel Roku 2018. Prywatnie, szczęśliwa mama i żona, która uwielbia małe i duże podróże ze swoją rodziną, a w wolnej chwili czyta kryminały.

Jędrzej Sołowij
Jędrzej Sołowij
Certyfikowany trener Odysei Umysłu

edukator, trener, lektor języka angielskiego i certyfikowany trener Odysei Umysłu. Od najmłodszych lat związany z grami wideo ? początkowo jako gracz, potem jako popularyzator włączania ich w proces edukacji. Gość konferencji poświęconych grywalizacji i game-based learningowych, takich jak Games for Impact 2020 czy Let?s Play 2021. Prowadzi zajęcia zarówno dla rodziców, dzieci, jak i nauczycieli, podczas których przybliża ideę kreatywnego podejścia do rozwoju i procesu nauczania. Współtwórca Centrum Rozwoju Jump >>>

Marta Młyńska
Marta Młyńska
Finalistka konkursu Nauczyciel Pomorza 2018

trenerka, szkoleniowiec, coach, eduentuzjastka, twórczyni warsztatów, pasjonatka ludzi i rozwoju osobistego, edukatorka, nauczycielka dyplomowana, wykładowca w Szkole Wyższej Ateneum w Gdańsku, finalistka konkursu Nauczyciel Pomorza 2018, laureatka i finalistka konkursów o zasięgu ogólnopolskim, m.in. ?Deutsch hat Klasse? i ?Schule im Wandel?,  stypendystka Goethe Institut w Warszawie, egzaminator maturalny, autorka publikacji z obszaru oświaty i edukacji, wspiera szkoły w rozwoju, współpracuje z wieloma instytucjami oświatowymi, dowiedz się, jak zacząć żyć pełnią życia >>>

Jakub Tylman
Jakub Tylman
„Osobowość Roku 2019” w Województwie Wielkopolskim.

pedagog, nauczyciel przedszkola i przedmiotów artystycznych, wykładowca akademicki, autor książek edukacyjnych dla dzieci, doradca metodyczny wychowania przedszkolnego, twórca nowoczesnych projektów edukacyjnych i nieszablonowych rozwiązań w edukacji. Inicjator ogólnopolskiej kampanii społecznej „Szkoły bez zadań domowych” – www.szkolybezzadandomowych.pl. Laureat nagrody Głosu Wielkopolskiego w plebiscycie „Nauczyciel na Medal” oraz zwycięzca plebiscytu „Osobowość Roku 2019” w Województwie Wielkopolskim.

Agata Sieńczak
Agata Sieńczak
Współtwórczyni programu “Kreator Zielonych Zmian”

Polonistka, nauczycielka przyrody i edukatorka seksualna, członkini grupy Superbelfrzy RP. Wykładowczyni w Ateneum – Szkole Wyższej w Gdańsku. Tutorka, trenerka szybkiego czytania i technik pamięciowych. Aktywna ambasadorka aplikacji Wakelet. Prowadzi blog oraz fanpage SterEdukacyjny.Jest prelegentką na ogólnopolskich konferencjach dla nauczycieli. Prowadzi warsztaty, szkolenia i webinary z zakresu edukacji polonistycznej, empowermentu nauczycielskiego, wspierania samodzielności uczniowskiej i wdrażania interdyscyplinarności w nauczaniu przedmiotowym.Autorka wielu publikacji, artykułów i otwartych zasobów edukacyjnych. Realizuje międzyprzedmiotowe projekty, jest autorką i współautorką licznych innowacji pedagogicznych. Współtwórczyni ogólnopolskiego programu edukacyjnego “Kreator Zielonych Zmian” propagującego NBS, czyli rozwiązania oparte na przyrodzie. Współorganizatorka “Lubuskiej Nocy Belfrów” oraz “Pierwszej Ogólnopolskiej Egzaminocki” dla ósmoklasistów online.Stara się uczyć innowacyjnie i zarażać swoją pasją. Wspiera swoich uczniów w pielęgnowaniu poczucia własnej wartości, uczy refleksyjnego podejścia do rzeczywistości. Nie wyobraża sobie świata bez rozmów, wymiany myśli i bliskości. Uważa, że edukacja to najpotężniejsza broń, jakiej można użyć, żeby zmienić świat.

Maria Gajewska
Maria Gajewska
Nauczyciel Pomorza 2017

polonistka, kulturoznawczyni, tutorka, trenerka myślenia krytycznego, entuzjastka neuronauk, promotorka czytelnictwa, autorka minilekcji o polityce dla dzieci.

Anna Konarzewska
Anna Konarzewska
Finalistka Konkursu Nauczyciel Roku 2021

niestrudzona, stale dokształcająca się edukatorka, tutorka i polonistka. Kreatywna, pełna pasji i energii dyplomowana nauczycielka oraz wychowawczyni. Należy do społeczności Superbelfrów RP oraz jest Ambasadorką Wiosny Edukacji. Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „Nauczyciel Roku 2021” oraz Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” w 2021 roku.

Blogerka „Być nauczycielem…” – strony, za pomocą której inspiruje pedagogów na całym świecie- od Ameryki, przez Europę po Azję. W 2020 roku jej blog otrzymał wyróżnienie od TWINKL. Został wpisany na listę top blogów kulturowo-językowych w Europie.

Autorka książki „Być (nie)zwykłym wychowawcą”, w której dzieli się pomysłami na (nie)zwykłe lekcje wychowawcze. Publikacja została opatrzona patronatem Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. Książka została doceniona przez współczesnych wychowawców i szybko stała się bestsellerem.

Liderka Gdańskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywna Pedagogika”, w ramach którego prowadzi warsztaty dla nauczycieli, dzieląc się swoją wiedzą, motywacją i doświadczeniem.

Wykładowca w Szkole Wyższej „Ateneum” w Gdańsku na kierunku Innowacyjne i kreatywne metody pracy z uczniem. Współpracuje również z Uniwersytetem Jagiellońskim w ramach projektu „Profesjonalny polonista. Praktyka i personalizacja”.

0d 2020 roku należy do społeczności MIE Expert (Microsoft Innovative Educator Expert), która zrzesza najbardziej innowacyjnych i przedsiębiorczych nauczycieli z całego świata.

Anna Konarzewska prowadzi liczne webinary, szkolenia, warsztaty dla nauczycieli, studentów oraz uczestniczy w wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach poświęconych edukacji. Współpracuje z wieloma organizacjami, aby wspierać młodych ludzi w codziennych wyzwaniach współczesnego świata.

Uczy przez zachwyt, prowokację, refleksję i działanie, łącząc w ten sposób dydaktykę języka polskiego z wychowaniem i przygotowaniem uczniów do życia. Jej dialog z uczniami opiera się na pedagogice Janusza Korczaka. Poza nauczaniem, dzieli z uczniami swoje pasje teatralne. Jej szkolny zespół teatralny „Makabra” zdobył kilka nagród na scenie wojewódzkiej w przeglądach teatralnych. Na co dzień współpracuje z Operą Bałtycką, Nadbałtyckim Centrum Kultury, z Teatrem Miniatura oraz z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim, aby wspierać wszechstronny rozwój swoich uczniów.